Mokymai, parengti pagal Samadevos jogos universiteto programa (Samara joga)

 penktadieniais 16.30 val.

 Samadevos judesių eufonija arba Samara joga kilo iš judesių mokslo, jau šimtmečiais praktikuojamo kaip Taiči, Cigun, Joga , bei naujesnių metodų euritmijos ir strečingo (tempimo). Ši švelni psichofizinė praktika naudingai veikia organus, raumenis, koncentraciją, atmintį ir bendrą fizinę ir psichologinę pusiausvyrą.                                                     

 

Samara joga.20160618 114131                                                                                                                         

Mes esame sveiki, kai visi mūsų organai funkcionuoja harmoningai, kai esame psichologinėje pusiausvyroje, turime proto aiškumą, esame pasiruošę prisitaikyti prie visų gyvenimo situacijų. Kaip visos sistemos Visatoje, taip ir mes turime savireguliacijos jėgą arba gyvybinę energiją, kuri palaiko pusiausvyrą tarp mūsų sudedamųjų dalių, tarp mūsų kūno organų, proto ir emocijų. Ši savireguliacijos jėga leidžia mums būti sveikais, bet sunkumai prasideda tada, kai ji nebecirkuliuoja tinkamai. Tradicinės Rytų medicinos formos, tokios kaip akupunktūra, Ajurveda, Tibeto ir Junani medicina, siekia atstatyti šios energijos cirkuliaciją; tokį pat kūno energijos tekėjimo rebalansavimo efektą duoda ir tam tikros judesio technikos, tokios kaip Samara joga.

Samadevos judesių eufonija, arba Samara joga, - tai labai paprastų ir kiekvienam nesunkiai įvaldomų terapinių judesių visuma.  Šis judesių menas, įkvėptas judesių mokslo jau šimtmečiais praktikuojamo Sufijų Dervišų brolijose, padeda įveikti stresą bei  išlaikyti geresnę sveikatą, pagerinti dėmesio koncentraciją bei proto aiškumą, lavina lankstumą bei koordinaciją, o svarbiausia išsaugoti vidinę ramybę ir taip išlikti harmonijoje su mus supančiu pasauliu. Šis labai senas ir tuo pačiu naujas sveikatingumo metodas prilygsta jogai, taiči bei naujesniems sveikatingumo metodams - euritmijai ir strečingui.

Samara jogos praktikavimo efektas 

Samara joga turi gydomąjį poveikį mūsų raumenims, pašalindama esamas įtampas bei suteikdama mums energijos, reikalingos aktyviam gyvenimui, taip pat ir fizinei bei psichologinei pusiausvyrai, miego kokybei, koncentracijai ir atminčiai bei visiems mūsų kūno organams. Praktikuodami Samara jogą atsipalaiduojame fiziškai ir psichologiškai, todėl galime drąsiai vadinti ją puikiu antistresiniu metodu, padedančiu mums likti sveikais - pakanka tik trumpai praktikuoti kiekvieną dieną.

7 Arkanai

Samara jogos kertinis akmuo yra Septyni Pagrindiniai Arkanai. Tai pratimai puikiai savijautai palaikyti, Jie paprasti ir tuo pačiu metu nepaprastai efektyvūs - atkuria ir stiprina kūną, "pakrauna" jį energija, dovanoja lankstumą ir atsipalaidavimą. Jie subalansuoja psichiką, lėtina senėjimo procesus ir atstato smegenų veiklą, protas tampa skvarbus. Tai konkrečių judesių serija (su atitinkančiais juos pavadinimais, tokiais kaip „Trykštantis fontanas“, „Nendrės vėjyje‘, „Ugnies kibirkštys“), daranti gilų poveikį visoms mūsų organų sistemoms ir energijos cirkuliacijai.

Dinaminiai Samadevos šokiai

Atsiradę iš tradicinių ir sakralių Rytų ir Artimųjų Rytų šokių, dinaminiai šokiai derina tarpusavyje meninį aspektą, darbą su ritmu ir judesių koordinaciją.

Meditatyvūs judesiai

Meditatyvūs judesiai, dar žinomi kaip "Judesiai, kurie gydo", tai abėcėlės raidžių ir skaičių projekcija erdvėje. Jie atliekami labai lėtai, kaip meditacija judesyje. Juos praktikuodami mes atrandame tikrą suvokimą kaip funkcionuoja mūsų kūnas, tapdami jautresni ir įgydami gebėjimą subtiliems jutimams.

  Emocijos 

Visos emocijos turi dvi puses: fizinę ir psichologinę, arba ką mes jaučiame ir kaip tai pasireiškia. Todėl, veikiant per kūną, yra įmanoma subalansuoti mūsų emocinį gyvenimą. Mes paprastai to nepastebime, bet mūsų judesiai ir gestai yra emocijų ir gilesnių vidinių judesių išraiška, arba priešingai - mūsų judesiai įtakoja mūsų emocijas ir vidinį gyvenimą. Darnių judesių, tokių kaip Samara joga, praktikavimas turi harmonizuojantį poveikį mūsų emocijoms, taip pat pozityviai veikia ir pasąmonę.

  Dėmesys 

Praktikuojant Samaros jogą svarbiausias dalykas yra dėmesys - dėmesys savo judesiams, savo kūno pozicijai, kvėpavimui, emocijoms ir mintims. Samara jogos praktikavimas yra būdas grįžti į save, būti čia ir dabar, esant su kitais žmonėmis; ilgalaikis praktikavimas atneša į mūsų gyvenimą meną judėti, jausti ir netgi galvoti, kas yra harmonija su dabarties momento realybe.

  Neurobiologija 

Paskutiniai atradimai neurobiologijos srityje paskleidė mokslo šviesą ant šių senovinių žinių. Buvo studijuota, kokį poveikį daro dėmesys, asimetriniai judesiai ir muzika, koks ryšys tarp mūsų judesių ir emocijų; smegenyse kuriasi nauji ryšiai, leidžiantys sklandesnius judesius, harmoningesnes emocijas, pagerinantys atmintį ir gebėjimą koncentruotis. Psichoneuroimunologijos mokslas atskleidė molekulinius ryšius tarp psichikos, nervų sistemos ir visų mūsų kūno sistemų, pagrįsdamas tai, ką mums sako seniausios medicinos tradicijos.

Kas gali užsiiminėti Samara joga? 

Kiekvienas, susidomėjęs įvairiomis kūno išraiškos formomis, kiekvienas, nutolęs nuo savo kūno ir norintis vėl rasti ryšį su juo. Samara joga praktikuojama labai skirtingose vietose: jogos centruose, fitneso studijose, mokyklose, komercinėse firmose, ligoninėse, centruose fiziškai ir protiškai neįgaliems, senelių namuose. Samara joga stimuliuoja mūsų gydymo galias, todėl tinka kiekvienam, kuris nori pasveikti ar išlikti sveikas, ir yra kaip papildas medicininiam gydymui (bet ne kaip pakaitalas).

Užsiėmimuose gali dalyvauti nuo pradedančiųjų, be jokio ankstesnės judesių terapijos, iki alternatyvios medicinos praktikų, bei jogos, taiči ir kitų krypčių instruktorių, norinčių praplėsti savo žinias, ar tiesiog susipažinti su šiuo nauju sveikatingumo metodu, kuris - pasak paties Idris Lahoro - yra prieinamas visiems nuo 3 iki 99 metų...

Registruotis prašome išanksto SMS tel.: 8 68041051, Irena

Go to top