Garso terapijatai tarsi pauzė kasdieninėje veikloje, kai tu neprivalai nieko daryti, tik gulėti ir klausyti garsų. Jie apgaubia ir užvaldo, veda gilyn link sielos gelmių ir vienu metu pakelia į neišmatuojamus dvasinius aukštumus. Tai ne tas pats, kas ilsėtis ramiai gulint lovoje, nes pastaruoju atveju vis tiek lekia mintys galvoje. O gongų maudynėse galva išvaloma, atsiskiriama nuo vaidmenų ir pareigų, žmogus jaučiasi laisvas. Garso sukelta vibracijos ir garsai dovanoja laisvę, o ši suteikia naujos energijos ir įkvėpimo gyventi.

Garso terapijos poveikis:grojimas gongu

-gilus atsipalaidavimas fizinis ir protinis

-pasišalina įtampa ir susikaupęs nuovargis

-stiprinama centrine nervų sistema

-atsikratoma streso ir negativios energijos

-aktivuojami naturalūs pasveikimo procesai

-pasiekiama proto ramybės ir aiškumo būsena

-užplusta pozitivios emocijos: harmonijos, laimės bei darnos pojūtis

-prasiplečia sąmonė, pasiekiamas samoningumas.

 Maudynės Gongo garsuose – tai garso terapija, kurios metu vyksta gili relaksacija ir atsistatymas: kūnui, protui, nervų sisitemai. Įprastai mūsų smegenys veikia vadinamu „beta“ ritmu (14–30 Hz), kuomet smegenys saveikauja su išoriniu pasauliu, sprendžiant įvairias problemas. Tai gali būti streso, nerimo, karšligiškumo, baimės būsenos. Kuo daugiau mes esame šioje būsenoje, tuo daugiau išskiriama „streso“ hormonų. Gongo sukeltos vibracijos ir garsai švelniai perveda į „alfa“ (8–14 Hz) ir „teta” (4–8 Hz) smegenų bangas:

  • .ALFA ritmas – tai „tiltelis“ tarp išorinės sąmonės ir gilesnių sąmones lygmenų, tai svarbus smegenų biopotencialas, beveik tokio pat dažnio, kaip ir Žemės magnetinio lauko ( 7,8 Hz), todėl atsiranda harmonijos ir taikos jausmas su savimi ir supančių pasauliumi. Tai būsena kai mąstome ramiai, o kūnas atsipalaiduoja ir atsistato. Alfa būsenoje vyksta kairiojo-loginio bei dešiniojo-kūrybinio pusrutulių veiklos harmonizavimas bei galimybių praplėtimas, gyvenime žmogus panaudoja juos gerokai veiksmingiau, tokiu būdu kiekvienas savyje atranda žymiai daugiau gabumų.
  • Iš ALFA ritmo atsipalaiduojant giliau, pereinama į TETĄ ritmą, tuomet pasąmonė lengviausia pasiekiama, pasireiškia kūrybingumas, stimuliuojama imuninė sistema, pagerėja savijauta, vyksta regeneracija, didėja mūsų savaiminio sveikimo sugebėjimai, ištirpsta blokai. Nerdami giliau, pasiekiame DELTA bangų ritmą (0–4 Hz), kur gerėja savijauta, organizmo veikla harmonizuojasi, atsinaujina…
  • Gongas – Taikos instrumentas, nešantis darną į musų gyvenimą. Gongo garsas turi ypatingą skambėsį, jis panaudojamas fizinio, emocinio ir dvasinio kūnų subalansavimui, asmenybės vystymosi ir dvasinio augimui per jo sukeltas garso bangas.
  • Garso terapija – tai metodas padedantis sėkmingai įveikti stresą, nerimą, baimes ir depresiją. Patirta seanso metu rami ir pakylėta būsena kaip pavyzdinė, kurią galime perkelti į kasdieninį gyvenimą, kad atrasti jame daugiau džiaugsmą ir sąmoningumą.
  • “Maudynės gonge” – tai puiki meditacija, pasinerimas į garso holistinį pasaulį.

 

Go to top